Pompy ciepła
Pdf Print16x16
Strona: 1 z 3 123następnaArrow_blue ostatniaArrows_blue
Stając przed wyborem projektu wymarzonego domu, rzadko zastanawiają się Państwo nad sposobem jego ogrzewania. A gdyby z góry zdecydować się na pompę ciepła? Działki nie trzeba uzbrajać w gaz lub nie będzie trzeba przeznaczać osobnego pomieszczenia na kotłownię olejową, bądź ustawiać w ogrodzie zbiornika na propan-butan. Dom nie musi mieć komina. Pomieszczenie, gdzie stoi pompa ciepła może służyć również do innych celów np. jako pralnia lub suszarnia. Brak procesu spalania, a zatem bezpiecznie i ekologicznie. Do powyższych zalet należy dodać jeszcze jedną i najważniejszą - bardzo tanie ogrzewanie. Choć koszty inwestycyjne w system z pompą ciepła wielu przerażają, późniejsze koszty ogrzewania mile zaskakują.

Pompa ciepła. Dlaczego warto?

Sprężarkowa pompa ciepła jest urządzeniem w pełni ekologicznym. W procesie wytwarzania ciepła nie występują żadne negatywne zjawiska mogące choćby w najmniejszym stopniu degradować środowisko. Pompa ciepła jest urządzeniem pozwalającym na odzyskanie ciepła z naturalnych, darmowych źródeł energii, które ponadto są całkowicie odnawialne! Tanio i ekologicznie… cóż można chcieć więcej?

Pompa ciepła. Jak działa?


Działanie pompy ciepła przedstawia rysunek:


W obiegu zamkniętym krąży czynnik chłodniczy, który pobiera ciepło z powietrza, wody lub gruntu (dolne źródło ciepła), odparowuje, a następnie jest sprężany i skraplając się oddaje ciepło poprzez wymiennik do systemu grzewczego (górne źródło ciepła).

Strona: 1 z 3 123następnaArrow_blue ostatniaArrows_blue